12 vite burg për vrasjen pas sherrit për zhurmat

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 18 vjet burg, Alban Hykën. I riu është shpallur fjator për vrasjen e 55-vjeçarit, Luan Koprencka, në Kombinat.

Ngjarja ka ndodhur në fund të muajit maj, të këtij viti. Ndaj Hykës do të aplikohet gjykimi i shkurtuar dhe dënimi shkon në 12 vjet.

24-vjeçari e vrau me thikë 55-vjeçarin Luan Koprencka, pas një konflikti të përsëritur për zhurma dhe derdhje të ujit.