25 kg kanabis në Kukës, policia arreston 4 persona

Policia e Kukësit ka goditur një tjetër rast trafikimi të lëndëve narkotike, ku ka sekuestruar rreth 25 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.
Specialistët për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, finalizuan me sukses Operacionin anti-drogë të koduar “Eklipsi”, ku u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

Jetmir Dega, 29 vjeç , banues në Tiranë.

Agron Çakrri, 37 vjeç, banues në Tropojë.

Sajmir Muça, 38 vjeç, banues në Tropojë.

Erlind Pali, 33 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe i dy shtetasëve të mëposhtëm, por që pas vendimit të Gjykatës këta dy shtetas do ndiqen në gjendje të lirë dhe konkretisht:

S.M., 53 vjeç, banues në Tropojë.

P.M, 47 vjeç, banues në Tropojë.

Policia sqaron se arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se në drejtim të Kukësit, po lëviznin dy automjete, me targa AA 768 MU dhe AA 368 HD, njëra pas tjetrës dhe se në njërin prej automjeteve mund të kishte lëndë narkotike, janë organizuar shërbimet ku është bërë e mundur ndalimi i automjeteve sëbashku me 6 persona.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Fiat”, me targa AA 368 HD, me drejtues mjeti shtetasin Jetmir Dega, në pjesën e bagazhit, u gjetën dhe u sekuestruan rreth 25 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sativa.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan :

– 25 kg lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sativa

– automjetet tip “Fiat”, me targa AA 368 HD, dhe tip “Benz”, me targa AA768 MU .

Më datë 07.10.2016 Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës vendosi masën e sigurisë “Arrest me burg”, për katër persona dhe masën e sigurisë “Detyrim paraqitje”, për dy të tjerët

TEMAT:KUKESDROGEARRESTIME
Data: 08 Tetor 2016 10:06
Autori: GazetaExpress

Artikull i sponsorizuar Kanceri i vezoreve Vezoret janë dy organe të vogla, të cilat ndodhen në të dyja anët e mitrës. Ato prodhojnë hormone, të cilat janë…
MERR LAJMET E FUNDIT

Kriza, gjobat e taksat! Si po falimentojnë mijëra biznese në kryeqytet
3 MINUTA MË PARË
Edukatorja monstër, “kokëderr, debile, çun i keq, pickime, shkelma, shkulje flokësh….” dhuna barbare e Anjeza Hushit ndaj fëmijëve

‘Shemria’, arrestohen tre persona me 20 kg kanabis

‘Miniera’ e hashashit/ I arrestuari: Kam vajzën të paralizuar, doja lekë

Arrestohet 38-vjeçari, u kap me armë e municione në banesë.