Aksident në Sarandë, 44 vjeçari transportohet me urgjencë drejt Tiranës

Një aksident ndodhi mbrëmjen e sotme në Sarandë, teksa një 44 vjeçar mbeti i plagosur në aksin Sarandë-Delvinë, në dalje të fshatit Shelegar.
Leonidha Qendro, banor i Sarandës ka qenë duke udhëtuar me motor, kur është përplasur me një automjet.

44-vjeçari që udhëtonte me motor ka mbetur i plagosur, duke marrë goditje në trup dhe në kokë.

Ai ka marrë trajtim fillimisht në spitalin e Sarandës dhe më pas bluzat e bardha të këtij spitali e kanë nisur për mjekim të specializuar drejt Tiranës.