Aksident i rëndë i familjes shqiptare në Itali, foshnja në luftë me vdekjen

Një familje shqiptare është aksidentuar mëngjesin e sotëm në kominën Scafa, në Pescara të Italisë, raportojnë mediat lokale

Një makinë, me të cilën udhëtonte një familje shqiptare (bashkëshortët dhe dy vajza të moshës, 8-vjeçe dhe 3-muajshe), është përplasur me një mur.

Makinës që drejtohej nga mamaja 31-vjeçare, i është çarë një gomë. 31-vjeçarja ka humbur kontrollin e mjetit është përplasur me murin.

Dy vajzat e mitura janë dërguar në spitalin e Pescara-s me helikopter. 8-vjeçarja ka marrë lëndime të lehta, ndërsa foshnja raportohet se është në gjendje kritike.

Ndërkohë, gjendja shëndetësore e prindërve, raportohet se është e mirë.