Aksidenti në Itali, foshnja shqiptare transferohet me helikopter në spital, në rrezik për jetën

Gjendja e foshnjës 3-muajshe, që mbeti e plagosur nga aksidenti i një dite më parë, në Scafa, në Pescara të Italisë, është rënduar, raportojnë sot mediat lokale.

Foshnja udhëtonte me prindërit shqiptarë dhe motrën 8-vjeçe me një makinë tip “For Fokus” që drejtohej nga nëna 31-vjeçare, kur mjeti është përplasur me murin.

Raportohet se foshnja është transferuar në spitalin pediatrik “Salesi” të Ankonas mëngjesin e sotëm, me helikopter.

Kjo pasi, pas aksidentit u transportua në spitalin e Pescara-s, por mjekët aty nuk arritën të stabilizonin gjendej e saj.

Fëmija ka pësuar dëmtime të rënda në kokë dhe bark. shkruan Syri.net