Aksidenti në rrugën Tiranë-Durrës, viktima ende pa emër

Një aksident me vdekje ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën Tiranë-Durrës, ku një makinë ka përplasur për vdekje një person. Policia ka bërë të ditur se rreth orës 14:30, tek autostrada Tiranë-Durrës, në zonën e Domjes, një automjet me targa AA 843 NR që  drejtohej nga shtetasi M. S., ka aksidentuar këmbësorin e seksit mashkull, rreth 50 vjeç, i cili  është dërguar në Spitalin Ushtarak në gjendje të rëndë, por ka gjetur vdekjen rrugës për në spital.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e viktimës dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Drejtuesi i mjetit është ndaluar në flagrancë dhe është shoqëruar nga shërbimet e Qarkullimit Rrugorë Tiranë.