Alarm për bombë në aeroplanin rus në Gjenevë

Një aeroplan pasagjerësh i kompanisë ajrore ruse “Aeroflot” u evakuua në aeroportin e Gjenevës, pasi një person kishte kërcënuar me bombë
Personi i arrestua pasi kishte kërcënuar se kishte bombë në aeroplan, njofton prokurori i shtetit në Gjenevë, shkruajnë mediat franceze, transmeton Gazeta Express.

Një zëdhënës nga zyra e prokurorit të shtetit në Gjenevë tha se njeriu i arrestuar ishte me origjinë ruse. Aeroplani mbante 115 pasagjerë dhe ekuipazhin.