Antonio Conte çmendet, 75 milionë euro për Bonuccin

Trajneri i Chelseas, Antonio Conte është i gatshëm të bëjë çmendurinë për të sjellë në “Stamford Bridge” mbrojtësin e Juventusit, Leonardo Bonuccin.

Të gjitha bisedimet e kësaj transferte priten që të kryhen ditët e ardhshme pasi tekniku italian e kërkon Bonuccin brenda merkatos së janarit.

Për këtë presidenti i londinezëve Roman Abramocic ka vendosur të hapë ‘thesin’ pasi pritet të ofrojë plot 75 milionë euro për të marrë shërbimet e mbrojtësit aq shumë të dëshiruar.

Së fundmi Conte në janar ka bërë një listë me largime ku reparti i mbrojtjes do të jetë ai i cili do të marrë fytyrën e revolucionit me largimi dhe prurje të reja.