Arrestohet 17-vjeçari në Memaliaj, lëvizte pa patentë dhe me kallashnikov në makinë

Një 17-vjeçar është arrestuar nga policia pas qarkullonte me makinë i armatosur me kallashnikov.

Uniformat blu kishin marrë informacion në rrugë operative për adoleshentin nga Fieri se në fuoristradën Land Rover me targa AA 396 IG mbante një automatik.

Policia ndërhyri kur 17-vjeçari me inicialet A.L po udhëtonte pranë fshatit ‘Luftinjë’ në Memaliaj. Nga kontrolli në makinë, atij iu gjet një automatik me 29 fishekë. Ai akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe drejtim mjeti pa patentë.