Arrestohet bosi i Ndranghetas, udhëtonte nga Shqipëria në Itali

Bosi i Ndraghetas, 38-vjeçari Fabio Lopez u arrestua nga policia italiane gjatë udhëtimit të tij nga Shqipëria në Bari.

Lopez fluturoi me avion privat nga vendi ynë drejt Barit në Itali, ndërkohë që në aeroport e prisnin agjentët e policisë. Sapo i zbriti, u prangos menjëherë për akuzën e krijimit të organizatës kriminale dhe trafik droge.

Nuk dihet se si shqiptari kishte mbërritur në Shqipëri dhe prej sa kohësh qëndronte në vendin tonë. Por, gjatë kësaj kohe ai mbahej nën vëzhgimin e autoriteteve italiane, duke qenë se u arrestua në aeroportin e Barit sapo mbërriti aty pas udhëtimit nga Shqipëria.