Arrestohet fieraku, automotik me 200 fisheke ne banese

Një automatik me 200 fishekë iu gjet në shtëpi, 38-vjeçarit nga Frakulla e Vogël e Fierit, Shezai Muhametajt.

Policia e Fierit e arrestoi për “armëmbajtje pa leje” dhe i sekuestroi 1 automatik,

14 krehëra pushke, 2 krehëra automatiku dhe 200 copë fishekë.

Arrestimi i Muhametajt erdhi pas një informacioni në polici se ai përbënte rrezik me tërë atë sasi fishekësh dhe automatikun që dispononte.

Për këtë arsye u bë një kontroll në shtëpinë e tij dhe arrestimi i tij u bë në vend.