Arrestohet tutori i prostitutave me Ferrari

Një 26-vjeçar është arrestuar në Tiranë i akuzuar për trafikim të qenieve njerëzore për shfrytëzim prostitucioni. I arrestuari është Dario Prifti dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij F.Ll.

Të dy dyshohet të kenë trafikuar në drejtim të Italisë me qëllim shfrytëzimi për prostitucion, shtetasen R.L.

Nga kontrolli i banesës së shtetasit Dario Prifti në Fushë Mamurras u sekuestruan në cilësin e provës materiale:

– 3 kamera filmike dhe 1 aparat fotografik të dyshuar të vjedhura

– 1 dylbi si dhe dylbi arme zjarri snajper

– 1 automjet tip Ferrari F 430, pa targa e dyshuar e vjedhur jashtë shtetit dhe e trafikuar në Shqipëri

– 1 automjeti tip Porsche Cayene me targë AA 663 NT (gjatë kontrrollit të mjetit u konstatuan disa doza kanabis sativa.