Arrihet marrëveshja, Juventusi 3-fishon rrogën për Dybala

Sulmuesi i argjentinas Paulo Dybala është pranë një marrëveshje me skuadrën e Juventusit për të rinovuar kontratën për 5 vitet e ardhshme.

Argjentinasi aktualisht pa llogaritur bonuset fiton 2.2 milionë ndërsa me kontratën e re fitimet do të arrijnë deri në 6 milionë euro në sezon, shkruan “Calciomercato”, raporton Syri.net.

Këtu nuk janë të futur bonuset dhe me këtë ai do të ketë rrogë të përafërt me Gonzalo Higuainin që paguhet 7.5 milionë euro.

Edhe pse gjendet me kombëtaren në Argjentinë, ditën e djeshme ai ka konfirmuar se do ta vazhdoj kontratë me gjigantin italian.