Asllan Dogjani reagon për foton: Rama erdhi vetë dhe na u ul në tavolinë, nuk e ftuam

Ka shkaktuar shumë në rrjetet sociale, një foto e kryeministrit Edi Rama me tre deputetë të PD-së në kafene, me dy prej të cilëve, Asllan Dogjani dhe Luçiano Boçi,

Për këtë arsye, deputeti demokrat Asllan Dogjani, ka reguar per foton

“Po shoh qe organet e propagandes se qeverise kane shperndare ne rrjete nje foto ne barin e Kuvendit, ku kryeministri I PAFTUAR u ul ne tavolinen ku ndodhesha bashke me 2 kolege te PD.

E shoh te nevojeshme te sqaroj dashamiret dhe dashakeqet se ne vend qe ta perzija, preferova t’i perseris edhe me fort ato qe ia thashe ne salle dmth:1.I thash qe rasti i nxensve te shkolles ne Paskuqan nuk eshte ashtu sic propogandonte ai. Nxenesit e Paskuqanit kishin qene nene efektin e lendeve narkotike te djegura neper klasa dhe sic e pame te gjithe shume nxenes perfunduan ne spitale dhe sot e kesaj dite jane te demtuara nga ana psikologjike.

2.I kerkova kryeministrit te hapte Universitetin e Kukesit sepse Kukesianet jane te varfer dhe megjithese femijet e tyre jane shume te mire ne mesime nuk kane mundesi ti dergojne ne Universitet per shkak te varferise.

I kerkova te mos na diskriminoj, i thash shume mire ke bere qe ke hapur Universitetin e Sarandes por hape dhe Universitetin e Kukesit”, thotë Dogjani.