Atentati pas sherrit në Facebook, arrestohet autori

Policia e Tiranës ka arrestuar Shpëtim Tavon, autorin e plagosjes me armë zjarri në Qytetin e Nxënësit sot në Tiranë.

Tavo plagosi për një sherr në “Facebook” shtetasin Amarildo Koçeku, 23 vjeç duke i zënë pritë para mjetit të tij dhe duke e qëlluar me pistoletë.

I plagosuri është gjetur nga një kalimtar i rastit, që ka njoftuar ambulancën dhe Policinë.