Avokatja shqiptare shigjeton Dumën: Nuk e dija që droga të çon në ekstazë

Një debat televiziv i mbrëmjes së djeshme në emisionin ‘Opinion’ mes demokrates Grida Duma dhe avokatit Spartak Ngjela, lidhur me kultivimin e bimëve narkotike në Shqipëri dhe trafikun e drogës ka sjellë një reagim thumbues.

Avokatja Arnida Çapi ka shigjetuar Dumën, me anë të një publikimi në profilin e saj në Facebook ku shkruan, “Nuk dija se të flitet për drogën të jepka efekte ekstazie, po mesa duket zonje pedagoge që fliska te ‘Opinion’ paska kaluar në gjendje të papërmbajtshme teksa, ndër të tjera, më referon jashtë kontekstit”.

Çapi ka qenë edhe kandidate për deputete në listën e Partisë për Ligj dhe Drejtësi të Spartak Ngjelës.