Babi i dy fëmijëve vritet për tre pica

Një shofer që shpërndante pica është vrarë tre pica, është thënë në gjykatën e Peterborough në Angli.

Punëtori i një picerie, 45-vjeçari Ali Qasemi (foto), vdiq në 10 maj, dy ditë pasi u godit me grushte dhe u la i shtrirë në trotuar në Peterborough, raporton një ditë më parë BBC.

Një nga të akuzuarit, 29-vjeçari Mark Lintott nga Peterborough, ka mohuar akuzat. Ndërsa, i akuzuari tjetër, 25-vjeçari Joel Laëson ka pranuar akuzat e grabitjes dhe vrasjes nga pakujdesia në gjykatë.

Prokurori Gregory Perrins, tha se dy të akuzuarit e sulmuar shoferin pasi nuk donin të paguanin picat që kishin porositur.

Viktima ishte baba i tre fëmijëve, ndërsa gruaja është sërish shtatzënë.

Bashkëshortja e Qasemit është u shpreh pas vrasjes së tij: “Burri im ishte gjithçka për mua, miku im më i mirë, shoku e shpirti im binjak e mbi të gjitha një baba i mrekullueshëm. Ai ishte një njeri i dashur që gjithmonë kujdesej për familjen dhe miqtë. Kjo është një kohë shumë e vështirë për mua dhe fëmijët. Po prisnim fëmijën e tretë dhe më dhemb zemra që ai nuk do të jetë këtu t’i shohë të rriten”. /Syri.net/