Basha mesazh ngushëllimi për vdekjen e Gilman Bakallit: U prehtë në paqe!

Sot, në hollin e Bashkisë së Shkodrës, nga ora 10:00 – 12:00, mbahen homazhe në nderim të Profesorit, z.Gilman Bakalli. Ngushëllime familjarëve, te afermve dhe miqve për këtë humbje të rëndë i ka shprehur edhe kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha.

“Ndarja e papritur nga jeta e Gilman Bakallit, në një moshë kaq të re ka prekur këdo që e njihte atë përmes auditorit, ekranit, apo në angazhimet e tij të shumta. Ngushëllimet më të sinqerta për familjen dhe miqtë e tij. U prehtë në paqe!”