Basha: Nesër në Kuvend, beteja kundër aleancës së krimit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli në një deklaratë për median ku bëri thirrje për ndërtimin e një koalicioni të madh vlerash për tiu kundërvënë asaj që e quan “aleanca e krimit dhe e drogës”

Rama- tha Basha- “nuk ia ka dalë dot t’i mbyllë gojën opozitës” e cila nga nesër “siç tha ai do të nisë betejën e fuqishme në parlament”

Lulzim Basha: “Të ndalim të keqen e madhe. Ti japim fund rregjimit të drogës. Aleanca e krimit dhe drogës do të prishë zgjedhjet e ardhshme. Këmbanat e alarmit nuk mund ti shurdhojë asnjë mercenar i Edi Ramës”