Basha për Teodor Laçon: Largimi fizik i njerëzve me përmasa të tilla, shënon fillimin e përjetësisë së tyre

Kreu i opozitës Lulzim Basha shprehu ngushëllime për ndarjen nga jeta të shkrimtarit dhe politikanit Teodor Laço.

“Me keqardhje mora lajmin e ndarjes nga jeta të shkrimtarit, publicistit, politikanit, diplomatit dhe kineastit të mirënjohur Teodor Laco!

Largimi fizik i njerezve me përmasa të tilla, shënon edhe fillimin e perjetësisë së tyre! Ai do te kujtohet si një faktor i rendësishëm në përhapjen dhe konsolidimin e pluralitetit të mendimit në proceset demokratike!

Ngushëllime familjes, të afermëve dhe miqve të tij. U prehte ne paqe!”, shkruan Basha.