Basha i përgjigjet Ramës: Je zhytur në kazanin e plehrave dhe nuk sheh të vërtetën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili pak orë më pas u shpreh se Lulzim Basha ricikloi shifjet.

“Nga kazani i plehrave ku është zhytur, Rama nuk e fsheh dot të vërtetën. S’ka kapak ta mbuloje drogën e pesëfishuar dhe krimin që po qelb Shqipërinë.

#Shqipëria më mirë pa Edi Ramën”, shkruan Basha në Facebook.

“LB nuk tha pse s’i votoi ligjet e drejtësisë, po rihapi menjëherë kapakun e shpifjeve për drogën sapo Guardia di Finanza e mbylli atë kazan!”, shkruan Rama në Facebook.