Basha shkon në Laç tek familja të vdekurit nga përmbytjet

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shkuar në qytetin e Laçit në familjen e Kol Mengës, 48 vjeç që humbi jetën mbrëmjen e djeshme si pasojë e përmbytjeve.

Basha i shoqëruar edhe nga deputetët dhe përfaqësuesit e lokalë ka ngushëlluar familjen e 48-vjeçarit, i cili humbi jetën në tentativë për të shpëtuar biznesin e tij nga uji i përmbytjeve.