Berisha, qytetari dixhital denoncon : Rama mbi çdo ligj, terror ne zyrat e kompanise postare TNT

Skandalet me kryeministrin dhe djalin e tij sic duket nuk kane fund pasi ky i fundit ne baze te nje denoncimi te bere nga ish Kryeministri Berisha ka refuzuar te kryeje disa detyrime duke bere qe ne zyrat e kompanise postare te cilat kane refuzuar ti dorezojne Gregor Rames pakon pa bere pagesen e nevojshme, te ushtrohej terror nga inspektoret e hetimit financiar. Ja stutusi i plote i ish Kryeministrit Berisha ne Facebook :

Rama mbi çdo ligj!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetje doctor. Uroj te jeni mire, ju lutem mos publikoni nr. Une qe po ju shkruaj jam nje I afert me nje punonjes te kompanise postare TNT. Para 1 jave djali I EDI rames,, priste te merrte nje porosi (pako) nga jashte shteti. Pasi eshte paraqitur tek zyrat e TNT per te marre pakon duhet te bente edhe nje pagese 3000 leke per sherbimin, sipas rregullores. Por ai nuk pranoj te paguante, dhe per pasoje punonjesi I postes nuk ia ka dhene pakon. Pastaj ai ka filluar te bertase dhe kercenoje. Dhe fill pas kesaj t nesermen Kane zbarkuar tek zyrat e TNT 3+4 inspector te hetimit financiar. Kane 3 dite qe jane aty dhe do rrine edhe 2dite te tjera dhe po ju bejne terror financiar gjate gjithe kohes. Here pas here perserisin se cpatet pse nuk ia dhate pa leke sherbimin djalit te kryeministrit. Pakoja eshte akoma tek TNT…….ju lutem ju kerkoj ndjes por mos publikoni emrin dhe nr sepse me heqin motren nga puna. Respekt.”