Berisha shpërthen për mbylljen e emisjonit investigativ për Erion Velis

Rradhen do ta keni ju qe heshtni o te…….!

Te dashur miq, te dielen mbasdite, televizioni Vizion plus anulloi nje emision investigativ per vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj dhe perpjekjen per te zhdukur gjurmet e krimit te shemtuar duke i fshehur viktimes trupin ne plehra.

Gazetare guximtar qe kontribuan ne zbardhjen e te vertetes te ketij krimi te kryer nga kompania e perbashket e Erion Velise me kryetarin e PS se Peqinit, Teqja, u tradhetuan nga drejtuesit dhe pronaret e televizionit, te cilet moren persiper te zbatonin urdherin e Rames dhe te mashtronin publikun te cilin e kishin njoftuar me dhjetra here per emisionin qe do te transmetohej.

Nje akt te tille çensure brutale une nuk mbaj mend te kete ndodhur keto 24 vite!Por dua te them se ata qe heshtin sot para ketij aktij te xhelateve te lirise se mediave dhe qe per detyre, mision, funksion kane mbrojtjen e saj, bejne nje gabim po aq ose dhe me te rende se sa te paret.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt te turpshem, te rende, stalinist, shpreh vleresimin tim me te madh per gazetaret dhe gjithe ekipin qe pregatiti emisionin investigativ per vrasjen shteterore te nje 17 vjecari.

Une po e mbyll kete status duke cituar dhe nje here nje thenie te V.Hygoit: se midis atij qe bene dhe atij qe hesht, me i lig eshte ai qe hesht!

Kjo sepse ky i fundit fshihet prapa frikes dhe motiveve te tjera me te flliqura se sa ato te vet krimit!! sb