Bledi Mane zbulon administratorët e “Lolitës”, ja kush e financon faqen (Foto)

Gazetari Bledi Mane ka publikuar një shkrim në Facebook në të cilin zbulon se cilët janë adminët e faqes së njohur “Lolita”.

Përveçse zbulon se janë dy adminë Bledi gjithashtu thekson se kjo faqe është e financuar nga opozita.

E ZBULUAM KUSH ËSHTË LOLITA!

Nuk eshte vetem nje, as dy por tre. Jane tre, dy vajza dhe nje djale qe fshihen pas profilit te njohur “Lolita” ne facebook. Kjo faqe e famshme per ironine, krahinizmat dhe linçimin nuk eshte aq idealiste sa shfaqet. E sponsorizuar nga partia me e madhe e opozites, Lolita sulmon por nuk ka guximin te flase hapur e pa frike. Gjeografia e personazheve qe e administrojne tingellon nderkombetare duke pare vendet se ku jetojne keta sulmues deri sot anonime:

1-Ne foton e pare/themeluesja e faqes Lorena Hida nga Leskoviku i Kolonjes. E diplomuar si aktore prane Universitetit te Arteve dhe masterizuar per Arkeologji ne Universitetin e Tiranes. Momentalisht punon si gazetare ne nje blog opozitar.

2-Ne foton e dyte/Dajena Cuko Tafka nga Korca, dikur punonjese e kompanise telefonike Plus, ka emigruar qysh nga viti 2014 ne Vjene te Austrise. Momentalisht punonjese e kompanise Dialog Schmide, sjell shqetesime per vete kompanine duke perdorur kompjuterat e zyres ne mirembajtjen e faqes Lolita.

3-Ne foton e trete/Administratori tjeter Albion Nikolli, personi qe shkruan statuset e Lolites me nenshkrimin “Hank”, nga Lezha, momentalisht student i mjekesise ne Padova te Italise prej 7 vitesh. Profesionalisht e admiroj ironine dhe guximin e Lolites por me shqeteson guximi i fshehur, i maskuar dhe i sponsorizuar nga opozita. Me vjen keq Lolita por tashme ti nuk je më minorenia e padjallezuar si ne librin e famshem te Nabokovit. Ti nuk je më Lolita e virgjer!!!

One thought on “Bledi Mane zbulon administratorët e “Lolitës”, ja kush e financon faqen (Foto)

  • October 12, 2016 at 10:11 pm
    Permalink

    o varja kot qe merrem me shkrimit e ketij te humburi po vk

Comments are closed.