Blushi: Tani Kosovës i duhet një Pavarësi e dytë…

Ben Blushi i është bashkuar debatit Kosovë-Shqipëri që po zhvillohet pas vizitës së Ramës në Serbi. Përmes një statusi në facebook ai shkruan se pas Pavarësisë nga Serbia, tani Kosovës i duhet një pararësi e dytë…nga Shqipëria.

Statusi i Ben Blushit

Kosova eshte sot plotesisht e pavarur nga Serbia. Por me sa duket nuk i kane mbaruar problemet.Kur shoh debatet e diteve te fundit mendoj se ka hyre ne nje shteg te panjohur dhe te papritur qe pa dyshim do ta zgjidhe pa arme pa viktima dhe pa gjak por me art me muzike dhe me sport. Kjo eshte Pavaresia e Dyte e Kosoves ose ndryshe Pavaresia e Kosoves nga Shqiperia.