Braçe shpërthen ndaj Kokëdhimës: Urrejtja ta ka hequr arsyen o Koço K.

Në përgjigje ndaj akuzave të kryebashkiakes Voltana Ademi, lidhur me nënfinancimin e Shkodrës për t’i dhënë prioritet Divjakës, deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka sulmuar edhe ish-deputetin Koço Kokëdhima.

Në një status në faqen e tij në “Facebook”, Braçe shkruan se Ademi dhe Kokëdhima pengohen nga mllefi i tyre politik dhe nuk arrijnë të lexojnë shifrat. Sipas Braçes, Divjaka ka marrë para nga buxheti i shtetit sa një tribunë, me e vogla, e stadiumit të Shkodrës.

Në fund, deputeti Braçe ka edhe një këshillë për ish-kolegun Kokëdhima dhe kryebashkiakun e Shkodrës: “Urreni, su ndaloj dot, por me karar se, injoranca del në publik kur arsyeja arratiset pas urrejtjes”.

STATUSI I PLOTE I BRACES

Një përgjigje për Voltanën dhe përsëri për Koco K!
Të diele, Voltana e PD kish gjetur Koco K., per te folur perseri per idiotesine e saj qe i vlen shume keto kohe dhe Koco K.
Nenfinancimin e Shkodres permes Divjakes!!
Une nuk e di ne dine keta apo jo, por kuptoj mire se mllefi i tyre politik nuk i lejon te lexojne numrat, me keq-nuk i lejon te kuptojne pertej numrave.
Po e perseris;
Divjaka ka marre para nga buxheti i shtetit sa nje tribune, me e vogla, e stadiumit te Shkodres.
Por, tani ne Shkoder, te gjithe po e kuptojne-pervec Voltanes se PD, se nuk kane marre para nga buxheti i shtetit me shume se Divjaka, por i kane marre Tiranes nje ekonomi te tere, ekonomine prej futbollit; Divjaka as qe duket ne horizont.
Nuk kam cte them me;
Thjesht, drejtuar Voltanes se PD dhe Koco K.:
Me jepni stadiumin dhe Kombetaren, tu jap parate qe kemi marre nga buxheti i shtetit per Divjaken, meqe qenkeni te