Brad Pitt nuk do të firmosë dokumentet e divorcit

Ndarja e vitit mesa duket akoma nuk është legalizuar. Mësohet se Brad Pitt ka refuzuar të firmosë divorcin, pasi kjo do i hapte rrugë më pas një beteje ligjore mes tyre. Aktori mendon se divorci i tij me Angelina Jolie do të shkaktojë dëme psikologjike tek fëmijët.

52-vjeçari do të duhej që ti nënshkruante dokumentet e ndarjes ditën e djeshme (e mërkurë), por ky afat tashmë ka përfunduar.

Pitt dëshiron që së bashku me Jolien të ketë kujdestarin rreth fëmijëve të tyre.

Ndërkohë autoritetet në Los Angelos po vazhdojnë hetimet për incidentin e krijuar mes Brad Pitt dhe djalit të tyre 15 vjeçar, Maddox.