Burg për 18-vjeçarin që pastronte hashashin, preket Topalli: Gjykatës të pashpirt, shtet i kalbur!

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është prekur nga dëshmia Besmir Vathit, 18-vjeçari në mesin e 11 të arrestuarve pas operacionit blic të policisë në fshatin Derven të Krujës, atje ku u sekuestran 1,3 ton hashash. Ai ka rrëfyer para trupit gjykues se ishte jetim dhe është detyruar të lërë shkollën për të pastruar boçet e hashashit.

Gjykata e ka lënë në burg dhe kjo ka ngjallur reagimin e ashpër të ish-kryeparlamentares Topalli, e cila poston në profilin e saj në Facebook lajmin e publikuar sot në BalkanËeb, për historinë e Besmirit. Deputetja e Shkodrës e cilëson padrejtësi mbajtjen e tij në burg, ndërsa thotë se janë kushtet ekonomike ato që e kanë shtyrë të kryejë punën e paligjshme.
“Shikojeni o miq, fetyren e djalit jetim pas hekurave..Ai eshte vetem viktima e nje shteti te shpartalkuar nga korrupsioni, nga mediokriteti e krimi qe ka kap majen”,- shkruan deputetja ndër të tjera.

topalli