Buzëqeshja e Hillary Clinton që mund t’i rrezikojë zgjedhjet

Mbrëmë u zhvillua debati final presidencial në Shtetet e Bashkuara të Amerikës mes Donald Trump dhe Hillary Clinton.

Ky i fundit nuk u kursye aspak me akuzat ndaj kandidates demokrate, ndërsa ajo që i ka rënë në sy audiencës në rrjetet sociale, ishte buzëqeshja e Hillary Clinton.

Sulmet dhe ofendimet e Donald Trump, Clinton i përballoi vetëm me një buzëqeshje. Disa qytetarë e quajtën ‘gjyshe të frikshme’ apo të mërzitur.

“Buzëqeshja e Hillary Clinton është gjëja më e frikshme që kam parë ndonjëherë në jetën time”, tha një komentues në Tëitter.

Kurse dikush tjetër shkruante: “Kur Hillary buzëqesh, ajo duket si një gjarpër”.

Shumë vetë e quajnë një humbje të Hillaryt buzëqeshjen e saj, duke mos u kthyer përgjigje asnjë prej sulmeve apo akuzave të Donald Trump.