Buzëqeshja e kësaj foshnje po e motivon gjithë botën, ja pse (FOTO)

Buzëqeshja e saj ka prekur zemrat e mijëra njerëzve duke e bërë atë moment të fokusuar nga nëna e saj Lauren Vinje foton më të klikuar në internet.

“Vajza jonë e lindur para kohe 5 ditë pas lindjes. Ajo lindi 1,7 kg dhe është e lumtur që është gjallë!”, shkroi Vinje në rrjetin social Snapchat.

Jeta është e çmuar. Vajza ishte nën peshën normale të një të sapolinduri, që duhet të jetë ndërmjet peshës 2.5-5 kg.

Brenda pak kohësh nga hedhja në internet e fotos së vogëlushes nga Amerika ajo është shpërndarë më shumë se 100,000 herë dhe ka marrë më shumë se 285,000 pëlqime.