“Bye bye” Arsenal, transferohet në La Ligë / FOTO

Alex Oxlade-Chamberlain mund të transferohet në La Ligë.
Sevilla dhe Valencia kanë shfaqur interesim për transferimin e mesfushorit të Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain, ka bërë të ditur “El Gol Digital”.

Reprezentuesi anglez ka dështuar të lë gjurmë në “Emirates Stadium”, deri më tani gjatë këtij sezoni, dhe mund të detyrohet të largohet nga klubi nëse vazhdon të mbetet jashtë formacionit bazë të menaxherit Arsene Wenger, përcjell “Lajmi.net”.

Sevilla dhe Valencia janë të gatshme t’i ofrojë më shumë hapësirë për lojë për ta bindur që të largohet nga Arsenal.

leicester-1