Çelsi fiton pastër ndaj kampionëve (video)

Çelsi u ka dhënë fund zërave për krizë në radhët e saj, duke arritur një fitore të rëndësishme për klasifikimin dhe për moralin përballë kampionëve në fuqi të Anglisë, Leisterit. Në një ndeshje shumë të luftuar, londinezët kanë bërë diferencën që në pjesën e parë të takimit.