Champions, Buffon heroi i sfidës Lyon-Juventus

Juventusi ka fituar minimalisht 1-0 përballë Lyonit në takimin e vlefshëm për Champions League. Kampionët e Italisë morën një fitore të vështirë pasi luajtën me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Lemina në minutën e 54’.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e shënoi Juan Cuadrado, ndërsa heroi i kësaj sfide padyshim që ishte portieri Bufon që priti një penallti dhe tregoi performancë të lartë.

Kapiteni i Zonjës së Vjetër është vlerësuar me notën 8.8. Pas kësaj fitore Juventus ndodhet në vendin e parë me 7 pikë, aq sa ka edhe Sevilla në vendin e dytë, që po ashtu 1:0 mposhti Dinamo Zagrebin.

https://youtu.be/bc6IWkbsDEQ