Detaje nga operacioni blic në Krujë, kapen 1,3 ton kanabis, 11 të arrestuar

KRUJE- Detaje të reja dalin në dritë nga operacioni blic i Policisë së Shtetit mbrëmjen e djeshme në Krujë, ku u sekuestruan tonelata kanabis. Burime të Neës 24 dhe BalkanËeb konfirmojnë se janë sekuestruar 1.3 ton kanabis në një kapanon në proces tharjeje në fshatin Derven.

Ndërsa kontrolli vijon në të gjithë zonën, të njëjtat burime konfirmojnë se janë arrestuar 11 persona, mes tyre punëtorë dhe organizatorë të kanabisit.

Ndërsa dje u konfirmua se në vendin ku po thahej kanabisi janë gjetur dhe sekuestruar 2 automatikë dhe 2 pistoleta, kanabis i përpunuar si dhe një sasi e hapur në magazine.