Detyrohet të rrijë ulur në avion me një person të vdekur për tri orë, ja pse

Udhëtarët e tmerruar të avionit janë detyruar të ulën pranë një trupi të vdekur në një rrugëkalim midis karrigeve, për tri orë, pasi që një grua kishte vdekur gjatë fluturimit rrugës për në shtëpi nga Turqia.

Viktima, e cila ishte 50-vjeçare dhe vuante nga diabeti, i kishte harruar medikamentet në valixhe, transmeton Express.

Raportohet se ajo ka vdekur 45 minuta pasi që avioni ishte nisur nga Antalia, drejt Moskës.
Emri i saj nuk është bërë publik.