Digjet plotësisht kati i 5-të i një hoteli ne Shkoder

Një hotel 5-katësh është përfshirë nga flakët orët e para të mëngjesit duke u shkrumbruar plotësisht kati i fundit i tij.

Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar por thjesht dëme materiale. Shkak i zjarrit dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike, shkruan shqiptarja.com.

Nga zjarri janë vënë në rrezik edhe objekte të tjera. Për shuarjen e flakëve janë mobilizuar zjarrfikës nga Lezha dhe Shkodra