Donnarumma “tradhton” Milanin me klubin e ri / FOTO

Gianluigi Donnarumma mund të largohet nga Milan.
Juventus ka identifikuar pasardhësin e kapitenit Gianluigi Buffon.

Portieri legjendar i “Bianconerëve” ka kontratë në Torino deri më 2018, kur do të jetë 40-vjeç.

Andaj, kampioni i Serie A është i interesuar për transferimin e Gianluigi Donnarumma në vend të Buffon, shkruajnë mediat italiane, përcjell “Lajmi.net”.

Edhe pse ende 17-vjeç, Donnarumma është titullar i padiskutueshëm në ekipin e Milanit si dhe pasardhës natyral i Buffonit në Kombëtaren e Italisë.

Por, ai ka pranuar se e ardhmja e tij mund të mos jetë në “San Siro”.

2980352-4