Drake thyen rekordin e vendosur nga Michael Jackson

Reperi nga Kanadaja duket se ka bërë një punë të shkëlqyer me albumin e tij të fundit “Views”. Drake ditën e sotme ka arritur të tejkalojë rekordin e vendosur nga Jackson përsa i përket moninimeve në American Music Award. Me plot 13 të tilla, Drakë ka kaluar e vendosur nga mbreti i muzikës pop në vitin 1984 kur arriti të nominohej në 11 kategori me albumin “Thriller”.

Rihanna këtë vit ka arritur të kap shtatë nominime, ndërsa Adele dhe Justin Bieber me nga pesë. American Music Awards 2016 do të prezantohet në Teatrin Microsoft në Los Angeles më 20 nëntor.