Droga: Me 734 kg kanabis në gomone, arrestohen 3 shqiptarë në Otranto

Leçe- Një gomone oqeanike që mbante në bord tre shqiptarë dhe një peshë prej 734 kg marihuanë është kapur dje nga një patrullë e policisë financiare tek përpiqej të arrinte brigjet e Salentos në veri të Otrantos, njoftojnë mediat italiane, transmeton Syri.net.

Operacioni u zhvillua në ngushticën e Otrantos. Tre kontrabandistët janë arrestuar me akuzën e trafikimit ndërkombëtar të drogës. Gomonia është dërguar në portin e Otrantos.