Drogë në doganën e Kakavijes, 3 të arrestuar (FOTO)

Policia Kufitare e Kakavijes ka sekuestruar një sasi lënde narkotike gjatë tentativës për t’u trafikuar në Greqi.

Në prangat e policisë ranë tre persona, të cilët kishin fshehur drogë në makinë.

Të arrestuarit janë Paulin Brahimi 38 vjeç, Kastriot Llupi 26 vjeç dhe Vilson Rushi 25 vjeç.

Ata udhëtonin me një fuoristradë dhe kishin fshehur në kofanon e automjetit 18.4 kg kanabis sativa.

droggmakine