Drogë, para dhe armë, shkatërrohen dy bandat shqiptare në Belgjikë

Dymbëdhjetë persona u arrestuan dje në qytetin belg Ghent, si të dyshuar të dy bandave që shpërndanin drogë.

Shumica e të arrestuarve janë me origjinë shqiptare, raportojnë mediat lokale.

Gjatë hetimeve, janë sekuestruar gjysmë kg kokainë, 21.500 euro, dhe armë zjarri. Gjithashtu, policia ka sekuestruar dy makina, laptopë dhe celularë. /Syri.net/