I droguari nuk lë policët ta kontrollojnë, i godet me grushta

Dy efektivë të policisë së Malësisë së Madhe janë dhunuar nga një i ri. Ata kanë dashur ta kontrollojnë, por Klisman Bushataj, 23 vjeç, i ka gjuajtur me grushte.

Pas ndërhyrjes së efektivëve të tjerë, i riu është ndaluar. Atij i është gjetur në xhep një dozë kanabis.

Mbi 23-vjeçarin rëndojnë dy akuza: “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. / tvklan.al