Duke rimorkiuar makinat e njeri-tjetrit, dy të rinj vrasin kalimtarin

Dy të rinj nga Tirana, që ishin duke ndihmuar njeri – tjetrin për rimorkimin e njërës prej makinave, kanë vrarë aksidentalisht një 67-vjeçar nga fshati Bostanxhije i Durrësit.

Policia ka arrestuar Leonard Rekën, 23 vjeç, banues në Tiranë si dhe Eris Deliun, 19 vjeç, banues në Tiranë.

Sipas policisë, më datë 16.10.2016,  rreth orës 19:30 në aksin rrugor Plepa-Ndroq, në fshatin Romanat, Durrës, duke drejtuar mjetet që ishin të rimorkiuar, kanë aksidentuar me pasojë vdekje shtetasin këmbësor B.T. 67 vjeç, banues në fshatin Bozanxhije Durrës.

Leonard Reka kishte me një Volsvagen me targa AA 456 LK me të cilin po tërhiqte një Audi A4 me targa AA 924 GS, të  drejtuar nga Elis Deliu.

Materialet  i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale”Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”parashikuar në nenin 290/3 të Kodit