Dy aksione antikanabis në Shkodër, sekuestrohen 92 kg drogë

Policia ka sekuestruar 92 kg kanabis sativa në dy operacione antidrogë të zhvilluara në Shkodër pasditen e sotme.

U asgjësuan gjithashtu 250 bimë kanabis dhe u sekuestruan 2 armë zjarri. Në kërkim janë shpallur tre persona, si posedues të lëndës narkotike.

Në banesë e shtetasve P.Sh dhe L.Sh u gjetën dhe u sekuestruan 39 kg kanabis, 250 bimë në proces tharje dhe 1 automatik.

Në banesën e shtetasit A.Sh. u gjet ambient i përshtatshëm dhe një numër i konsiderushëm bimësh narkotike në proçes tharje, kurse në një banesë të braktisur në fshatin Boks, u gjetën dhe u sekuestruan rreth 11 kg drogë dhe një automatik.