E bujshme, Interi transferon një tjetër futbollist të kombëtares së Shqipërisë

Inter ka transferuar një tjetër futbollist shqiptar. Pas Rei Manajt, i cili është dhënë hua tek Pescara, bluzinjtë e Milanos tani kanë marrë edhe një shqiptar tjetër.

Bëhet fjalë për Fabio Sakaj, i cili do të transferohet në Inter.

Talenti shqiptar i Modenas do të nënshkruajë me “bliznjtë”, ka bërë të ditur “SuperNews”.

Në janar Interi dhe Sassuolo patën një luftë të fortë për të siguruar shërbimet e lojtarit të kombëtares U-19 të Shqipërisë.

Por, klubi milanez duket se ka fituar duelin dhe do ta bashkojë atë në radhët e tij.