E PABESUESHME/ Serbët përkrahin Kosovën në ndeshjen me Kroacinë

Mediat serbe i kanë kushtuar disa artikuj përballjes mes Kosovës dhe Kroacisë në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Por ajo që duke e pabesueshme është përfundimi se serbët mbështesin ekipin kosovar përballë atij kroat.

Portali serb “Telegraf.rs” ka pyetur lexuesit e saj nëse sonte do të bëjnë tifo për Kosovën apo Kroacinë.

Deri më tani, 44.82% e anketuesve kanë votuar për Kosovën, ndërkohë që 22.83 për kroatët. 32.35% nuk kanë votuar për asnjërën palë, shkruan Albeu. Por rezultatet e deritanishme tregojnë për urretjen e madhe që ka edhe mes kroatëve dhe serbëve.