E tmerrshme: Hedh fëmijët në një gropë me gjarpërinj (Video)

Një video tmerruese shfaq momentin kur një profesor i hedh nxënësit në një gropë me gjarpërinj, si pjesë e një ushtrimi tronditës për t’ua ndërtuar karakterin.
Dhjetë vajza të reja të shkollës fillore mund të dëgjohen në video duke bërtitur pasi që hedhen në gropën e mbushur me ujë, baltë dhe gjarpërinj, transmeton Express.

Kur ata tentojnë të dalin nga gropa, profesori i spërkat me ujë duke mos i lënë të dalin.

Kjo video është kritikuar ashpër nga autoritetet në Malajzi.

Kryetari i Shoqatës së Prindërve dhe Mësimdhënësve, Mohamed Alo Hassa, ka thënë: “Qeveria duhet ta ndalojë këtë lloj ushtrimi. Duhet ta suspendojë qendrën trajnuese dhe t’i futë në listë të zezë trajnerët.”/Express/