Formacionet : Barcelona – Deportivo

Barcelona dhe Deportivo La Coruna do të përballen nga ora 16:15, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së tetë të La Ligas

E përditshmja sportive katalune, Sport, ka publikuar formacionet e mundshme të të dy skuadrave, përcjell Express.

Luis Enrique për këtë ndeshje do ta ketë në dispozicion edhe Lionel Messin, i cili ishte i lënduar qe tri jave. Por, argjentinasi nuk do të luajë nga minuta e parë