Formacionet: Lyon – Juventus. Allegri në alarm,Ja 5 ‘yje’ qe mungojnë

Juventusi ditën e sotme nuk do të ketë një ndeshje të lehtë pasi do të luajë në transfertën e vështirë kundër Lyonit.

“Zonjës së vjetër” i duhet patjetër kjo fitore pasi duhet të konsolidojë pozitat në vendin e parë në Grupin H.

Për trajnerin Massimiliano Allegri  kanë nisur dhimbjet e kokës pasi për shkak dëmtimesh nuk do të ketë të gatshëm 5 lojtarë kryesorë: Asamoah,Chiellini, Mandzukic, Pjaca dhe Rugani, shkruan Syri.net

Lyon (3-5-2) – Lopes, Yanga, Nkoulou, Diakhaby; Rafael, Darder, Gonalons, Tolisso, Rybus; Fekir, Lacazette. Trajner: Bruno Genesio.

Juventus (3-5-2) – Buffon, Barzagli, Bonucci, Benatia; Dani Alves, Khedira, Hernanes, Pjanic, Alex Sandro; Dybala, Higuain. Trajner: Massimiliano Allegri.